Když se zaregistrujete a následně přihlásíte, získáte možnost publikovat komentáře, vkládat a komentovat fotografie, a mnoho dalších výhod. Využijte toho, je to zdarma.
Poslední komentáře
Poslední fotografie
Tady se registrovaným a přihlášeným zobrazuje fotobazar
Na tomto místě vidí registrovaní a přihlášení fotografové bazar - registrujte se u nás také Registrace zdarma.

Konvertor
Dobrý den,
článek bych si jenom dovolil doplnit o informaci, že ne nadarmo uvádí Nikon jako mezní clonu pro funkci automatického ostření hodnotu 5,6. Toto je samozřejmě s jistou rezervou ale garantováno je skutečně maximálně 5,6. Pokud tedy na objektiv s minimální clonou 4-5,6 nasadíte dvojnásobný konvertor, dostanete "úctyhodný" rozsah základního clonového čísla 8-11 a to skutečně nelze očekávat plně funkční AF. Problém tedy není v konvertoru ale ve zvolené sestavě, protože konvertory jsou určeny pro objektivy o něco světelnější, kde AF pracuje bez výraznějších problémů a není třeba omezovač ostřícího rozsahu. S poklesem světelnosti Kenko navíc počítá a pro objektivy s mechanickou spojkou AF (tedy všechny jiné AF objektivy než AF-S) je v tubusu konvertoru převod do pomala aby se zpřesnila práce ostření za přepočtem ohniska zhoršených podmínek.
No a co se kompatibility a kvality objektivů Sigma týče můžu po vlastní zkušenosti s desítkami těchto předražených polofunkčních replik objektivů bez ostychu říct: do hnoje s nimi! Předpokládám, že mi mnozí budou oponovat, takže na požádání můžu vypsat výběrový seznam poruch... a bude se jednat jenom o závady přímo z výroby.
S pozdravem Slavomír Preininger
Zdravím Vás, je mi
Zdravím Vás,
je mi naprosto jasné proč je tam od výrobce uvedené omezení do clony 5,6 (šlo mi pouze o teoretický test).Nikkor se shodnými hodnotami funguje (v pravé poledne se sluncem jak ve westernu :-) ).Když jsem se snažil uvedenou sestavu připojit k Nikonu F75, tak mi dokonce problikával celý displej.Jako by docházelo ke špatnému kontaktu mezi objektivem, konvertorem a tělem.Takže to skutečně vypadá na nějaký elektronický problém než optický, či optoelektronický.Každopádně mimo tento problém jsem se Sigmou nadmíru spokojený (Naprosto dokonalý poměr cena/výkon!).Což se třeba nedá říct o kamarádovu Tamronu.Neustále od něj slyším nějaké nadávky na Tamron.Od vinětace, přes neostrost...atd.O Tamroní neostrosti jsem slyšel od více lidí, bohužel nemůžu sloužit vlastní zkušeností.Takže pouze tlumočím cizí názor.
Lepší zkušenosti se Sigmou přeje
Laďa Stanke
KONVERTOR A AUTOMATICKÉ OSTŘENÍ
Zdravím Vás,
ono skutečně záleží na každém typu objektivu, jak píšete, tedy hlavně na tom, jak "leze světolo ven z objektivu". Je fakt, že na Nikkoru AF 70-300/4-5,6D ED mi při 300 mm ohnisku fungovalo s F100 i D80 ostření i s nasazeným trojnásobný konvertorem Kenko... ale ostření bylo krapet drama.
Co se Sigmy týče, tak jsem vlastnil několik objektivů, většinou sice v "sociální" kategorii ale paušalizovat jejich kvalitu si nedovolím, protože každý mě dokázal vždy překvapit jiným neduhem. Namátkově:
- 18-35/3,5-4,5 (slušná kresba na plnou díru, mizerná při osmičce a dobrá zase při 16 a víc, z výroby tečka na vnitřní straně anireflexní vrstvy přední čočky, která na fotce nebyla vidět jenom při ohnisku 35 mm a minimální cloně, objektiv "táhnul" do červena, po dvou letech používání měl ojektiv takovou axiální vůli v ovládacích prstencích, že jsem jej za nicotnou cenu prodal a koupil Nikkor o stejném rozsahu... a věru se podivil, jak razantní kvalitativní rozdíl to byl, s Nikon F80 chyně ostřil... trochu jinam, takže jsem ostřil ručně)
- 70-300/4-5,6 APO (u nového objektivu abnormálně tuhé ovládání zoomu, po půl roce minimálního používání se ale mechanismus již vysouval sám)
- 28-200/3,3-6,3 (u tohoto "objektivu" jsem valnou kresbu nečekal ale že tam nebude vůbec žádná, to mě dost překvapilo, při mírně silnějším zmáčknutí zoomovací objímky se tato zdeformovala a zablokovala)
- 28-70/2,8 EX (v pomatení smyslů jsem si pořídil tuto poslední svoji Sigmu, která mě záhy mile překvapila velmi ostrou kresbou a velmi nemile rezonancí při ostření, která svoji intenzitou dosahovala úrovně zadřeného mixéru nebo cca 350W příklepové vrtačky, takže jsem opět ostřil ručně - navíc objektiv měl opět obligátní axiální vůli v konstrukci... hlavní šok byla ale MASIVNÍ vinětace při ohnisku 50-28 mm, která při nejkratším ohnisku dosahovala v krajích hodnoty cca 1,5EV! Potože mi v obchodě odmítli uznat důvody k reklamaci, tak jsem tento "profiobjektiv" po nafocení PATNÁCI zkušebních fotografií prodal)
Jinak od roku 2001 prodávám fototechniku, takže objektivů Sigma mi rukama prošla vcelku slušná paleta a tak vím, že jsem udělal dobře, že jsem se s těmito výrobky definitivně rozloučil.
S pozdravem Slavomír Preininger