Když se zaregistrujete a následně přihlásíte, získáte možnost publikovat komentáře, vkládat a komentovat fotografie, a mnoho dalších výhod. Využijte toho, je to zdarma.
Poslední komentáře
Poslední fotografie
Tady se registrovaným a přihlášeným zobrazuje fotobazar
Na tomto místě vidí registrovaní a přihlášení fotografové bazar - registrujte se u nás také Registrace zdarma.

ta situace je docela zoufalá,
ta situace je docela zoufalá, neboť je tam, jak jsem psal výše značný front focus, zejména na ohniscích
18 až 50 se s hloubkou ostrosti stěží dostávám na rovinu zaostření. Takže pokud chci něco fotit musím
ostřit za objekt (či mauálně - ne že by to nešlo, ale pak to AF je tam k ničemu). Zajímavé je, že se Servis vůbec nevyjádří k zasílaným snímkům na přiložených CD.
Vzhledem k tomu, že je komplet ještě v záruce, obrátím se asi do zahraničí, zkusím asi Rakousko a Německo.
Uvidíme?
Moje D7000 je také ještě v
Moje D7000 je také ještě v záruce, po názorech a prostudování fóra(viz odkazy co jsem zde dal) jsem se do toho pustil, nejvíc mně k tomu popohnali názory na místní servis, že se k tomu servis nevyjádří mě ani nepřekvapuje, je to o lidech co tam pracují a o čase který tomu asi můžou věnovat, možná i o vybavení servisu,, já sám pracuji jako servisní technik a tento rok toshiba(barcode printer) zmenšila manuály na objednávání pouze jednotlivých komponent takže místo opravy základní desky se musí vyměnit celá deska :-) prý proto, že nejen čínani kopírovali zapojení tiskáren :-),, držím palce aby to vyšlo :-)
s tou D5100, 18 - 105
s tou D5100, 18 - 105 neúspěšně zápasím s Nikon servisem, zatím jsem ještě v záruce a nechce se mi do toho
šahat v naději na uznání reklamace. Je fakt, že po jejich zasazích (tím myslím servisních) se situace značně zhošila, a to tak, že v rozsahu cca 18 - 35 se trvale frontfocus pohybuje na úrovni 6 - 4 cm při zaostření
na cca 60 cm, prostě katastrofa, s rostoucí ohniskovou vzdáleností se frontfocus zmenšuje a při 105 mm činí
cca 5 mm. Stejný problém je i s dalšími objektivy jako Sigma 10 - 20, Nikon 35/1,8, mírnější front focus je
při použití Tamronu 90/2,8 ... ale fotit s tím nějaké makro je nemyslitelné, na 70 -300 se to tak neprojeví.
Když byl nový tak to porovnání se současným stavem nebylo tak hrozný teď se to nedá. :( :(
Je možné se někde "odvolat" na činnost servisu???
Zkusil bych poslat dotaz do
Zkusil bych poslat dotaz do servisu v zahraničí, rakousko, německo zda uznávají naši dvou letou záruku pokud už je foťák starší jeden rok.
Já psal do vídně ohledně seřízení objektivu, komunikace velmi rychlá, nejdelší čekaní na odpověď bylo do druhého dne, vzhledem k tomu, že objektiv je starší a
předpokládaná cena opravy by stála půlku nového tak jsem radši zkusil "seřídit" AF ve foťáku což pomohlo, myslel jsem si, že po mém servisním zásahu v objektivu
se rozhodil, ale po znovu prostudováni servisního manuálu jsem zjistil, že není co rohodit :-) pokud nešáhnu do vedení optiky.
Zde na fóru se dřív psalo, že na seřízení objektivů nemá zdejší servis vybavení takže je posílají
do německa. Odvolat se na činnost servisu bych zkusil v Nikonu Praha.
Já se po "nastavení" pomocí
Já se po "nastavení" pomocí servisního programu z hodnot 17-20(ve fotoaparátu), kdy i při hodnotě 20 to ještě chtělo posunout, ale už nebylo kam :-),
dostal na hodnoty +-5, takže je v budoucnu možnost pohybu :-), ostření mám nastaveno na středový bod, jiné režimy jako 3D sledování apod používám jen v případech, které to vyžadují,, objektivy 40 makro a 50/1,8D ostří správně, 18-200 při focení např. hradu na kopci zaostří většinou na okolí pod hradem takže musím doostřit, ale to se stává občas,, díky doladění autofokusu a používání pouze středového ostřícího bodu se odpad velmi snížil. Z ruky a malá hloubka ostrosti to je někdy náročná kombinace :-)
Řešil jsem stejný problém a
Řešil jsem stejný problém a nakonec si to radši doladil sám, potřebný software a další info zde: http://webfile.ru/file/6534374 https://nikonhacker.com/viewtopic.php?f=8&t=694
Diky za super odkaz, vali to
Diky za super odkaz, vali to paradne krome toho ze avg hlasi ze D5100 ma v sobe trojana ale po vypnuti avg na zkusebnim pc vse vali jak ma tak snad je to cajk. Kazdopadne tohle je vylozene na nastaveni tela. Neco co by bylo primo pro objektivy asi neni dostupny co?
Bohužel, na to už je potřeba
Bohužel, na to už je potřeba jiná výbava, jen program na to nestačí :-)
díky zkusím se tím prokousat
díky zkusím se tím prokousat :)
Přeji dobré světlo!
Mám obdobné problémy s D5100.
Mám obdobné problémy s D5100. Jak jste dopadl?
Nakonec jsem objektiv do
Nakonec jsem objektiv do servisu neposílal a po několika (nejen) domácích testech ostření doladil. Nemám teď tělo (D7000) po ruce, ale dostal jsem se při adjust. někam k hodnotám 15-17, kde se mi ostření zdálo už ok, ono hodně i záleželo na světle a při denním světle byly výsledky lepší. Dnes mám již tělo i objektivy mimo záruku, takže to již řešit nebudu, zatím jsem spokojený, sem tam to sice ulítne, ale to asi každému.
Docela by mě zajímalo, kolik "odpadu" míváte z focení? Teď mám na mysli např. jdu fotit, udělám 350 fotek a doma u pc zjistím, že např. 20% je špatně zaostřených... Hodně rád fotím na malou hloubku ostrosti a tam je to s přesností ostření z ruky už dost obtížné. Někdy nevím, zda špatné zaostření není spíše rukama.
Zdravím Vás ... již s
Zdravím Vás ... již s úsměvem,
po neskonalých neúspěšných peripetiích trvajících 3/4 roku záručních oprav (seřízení objektivů a těla D5100 - neskutečný front fokus a vyjádření servisu, že je vše v pořádku) v našem pražském hnízděčku Nikon servisu jsem se s důvěrou obrátil na rakouské servisní zastoupení Nikonu ve Vídni. Byli vstřícní, ochotní, komunikovali rychle a věcně a hlavně seřídili tělo i objektivy N18-105 , N35/1,8 k plné spokojenosti, neb i s dalšími objektivy T70-300 S10-20 tělo ostří bez problému ke vší spokojenosti, vše v rámci záruky.
Máte-li problém s důvěrou se obratte na rakouské servisní zastoupení Nikonu.
Bohužel jsem nabyl dojmu, že u nás jsou jen ignoranti a .... pro mne skončili!! Je to smutné!!!
Všem přeji dobré světlo
Tak to je skvělá zpráva :-),
Tak to je skvělá zpráva :-), uznávají naši dvouletou záruku? seřídili v rámci záruky i objektivy, které již v záruce nejsou? dík za odpověď
Seřídili vše, všechny věci
Seřídili vše, všechny věci byly ještě v záruce.
Jednání na úrovni!
jj, psal jsem si s nimi po
jj, psal jsem si s nimi po emailu a komunikace opravdu bezproblemova, odpoved ten den nejpozdeji druhy, v zaruce mam pouze fotak, zkusim se s nimi nejak domluvit, ale ceny za servis objektivu po zaruce jsou takove, ze je lepsi si priplatit za novy :-)