Když se zaregistrujete a následně přihlásíte, získáte možnost publikovat komentáře, vkládat a komentovat fotografie, a mnoho dalších výhod. Využijte toho, je to zdarma.
Poslední komentáře
Poslední fotografie
Tady se registrovaným a přihlášeným zobrazuje fotobazar
Na tomto místě vidí registrovaní a přihlášení fotografové bazar - registrujte se u nás také Registrace zdarma.

Zašpásoval sis, tak to už
Zašpásoval sis, tak to už neřeš, s Metzem švihni, překroč stejnou řeku a vrať se k rodině, myslím že důvodů proč si uvedl dost. Teď je potřeba se poučit jako u stativů, až ten druhý je stativ!!
Tohle bych neviděl tak
Tohle bych neviděl tak ultimativně.
Metz je bezproblémový výrobce blesků, není to žádná čína s maximálním rizikem kompatibility. V mnoha případech bývá Metz kvalitnější náhradou originálů (ať už je to Nikon, Canon, Pentax, Panasonic.....)
No, třeba se vyjádří i jiní uživatelé.
Klausův ekonomický zázrak má
Klausův ekonomický zázrak má trhlinu, jeho poddaní (řekl bych skoro na všech úrovních majetkového postavení) sou stále žebráci uprostřed Evropy, kterým stačí předhodit levnější alternativy a mají/máme radost, jak jsme s originálem vyjebali (myšleno všeobecně od rohlíku po letadlo), ale málo kdo přemýšlí, proč je alternativa levnější a o technických rozdílech nemluvě.
Tazatel řešil konkrétně výběr
Tazatel řešil konkrétně výběr mezi SB-700 a METZ MB 64 AF-1.
Ten Metz se mi teda nezdá jako levnější alternativa k SB-700 a nezdá se mi ani jako horší než ta sedmistovka. To už úplně pomíjím, co dělal Nikon v bleskách v době, když Metz dělal špičkové blesky.
Klausův "ekonomický zázrak" má určitě trhliny, ale taky jsme mohli být třeba Rumunskem, nebo podobně vyspělou zemí.
Dokud tady řešíme jaké hračky za xx tisíc si máme koupit, tak bych to s těma žebrákama a poddanýma taky neviděl tak špatně.
Tak hlásím, že jsem
Tak hlásím, že jsem přemýšlel, konzultoval, vymyslel a nakonec i vyřešil: SB-700 ve velkém finále nakonec nahradil SB-5000 (především díky většímu SČ, ale i zoomem až do 200mm). Ale u mne nakonec stejně vyhrál Metz 64 (díky druhému pomocnému reflektoru a ještě většímu SČ (28 : 34,5 : cca 45).
A první zkušenost? Blesk dorazil ve čtvrtek v poledne a hned večer v Klubu Na Rampě jsem ocenil display: v té tlačenici a tmě se na "první dobrou" krásně ovládá - pokrok vůči 58...
Díky za komentáře a rady. Teď se ještě budu muset nějak popasovat s tou chybující 58, je mi líto se jí zbavit (mj. nová výbojka), takže asi ještě jednou zkusím AWH - nebo máte někdo jiný tip? Tedy na vhodný servis, politicky si vystačím sám :-)
Lepší tip na servis pro tohle
Lepší tip na servis pro tohle než AWH asi těžko.
Politicky bych se zaměřil nejdřív na ten adapter :)
Např. u Foto Škoda
Např. u Foto Škoda upřednostňují z této dvojky SB-700. Výkon se jim zdá být "pocitově" podobný + výhody v podobě více fcí (kreativní foto?, 3 režimy svícení - s důrazem na střed, rovnoměrně +?, filtry). To mne trochu zchladilo, protože jsem taky nejdřív myslel na Metz (větší výkon ???, spolupráce s druhým bleskem Metz, rozsah ohniska až do 200 oproti 120mm u SB700, ale hlavně druhý pomocný reflektor - s tím jsem byl u Metz 58 spokojený).
Vzhledem k poměru cen SB-700/MB 64/SB-5000 cca 8/10/15 tis Kč, už na ten nejvyšší model ani moc nepomýšlím. Rozvádět se nechci :-)
U AWH to bylo asi tak: 1. oprava neshledali problém 2. oprava vyměnili výbojku a jiný problém neshledali. Jak říkám, blesk má špatné a dobré dny, takže je to možné. Já jsem v té době měl vyzkoušeno jenom na jednom těle D80, takže jsem nemohl na 100% říct, že je to v blesku nebo SCA adaptéru a nebo ve foťáku (ten ale převzít nechtěli, protože Nikon nedělají.
Po koupi D750 však to blbne dál, takže se tam asi zase vrátím a budu to zkoušet znovu (otázkou je ale rentabilita opravy...).
Tak asi tak. A díky za názor!
V AWH mě kdysi opravovali
V AWH mě kdysi opravovali objektiv Sigmu. Za mě - maximální spokojenost.
Problém by nastal ve chvíli, kdyby byly nějaké potíže s kompatibilitou objektiv - tělo. Tělo Nikona odmítnou řešit.
Stejný případ jako s vaším bleskem.
Ve vašem případě pomůže jenom ve spolupráci s kamarádama, kteří půjčí komponenty, přesně identifikovat jestli je problém s tělem, adaptérem, nebo bleskem a podle toho potom postupovat.
Popsal jste to přesně: u AWH
Popsal jste to přesně: u AWH je zajímal blesk Metz a nechtěli tělo Nikona. U Nikona nechtěli k foťáku přibrat blesk. Nicméně teď již vím, že je to v blesku a nebo SCA adaptéru: zlobí to s D80 i s D750...
Pokuste se určit, nebo
Pokuste se určit, nebo vyloučit ten adapter.
( https://www.paladix.cz/clanky/sca-adaptery-metz.html )
Nevím o žádné funkci, kterou
Nevím o žádné funkci, kterou by disponoval SB-700 proti Metz MB 64 AF-1 ve spojení s D 750m (když nebudu počítat ty barevné filtry u SB-700). Naproti tomu Metz disponuje vyšším výkonem i vyšším rozsahem zoomovatelného ohniska.
Já bych si z těchto dvou zvolil Metz, protože jsem se u Metze dosud nesetkal s problémy s kompatibilitou.
Pro nasazení které popisujete a vzhledem k ceně Metze bych ale asi uvažoval i o
Nikon SB-5000.
( Bylo by docela zajímavé napsat, co zjistili v AWH při těch opravách)
Nedá mi to a vrtám se ještě v
Nedá mi to a vrtám se ještě v těch výkonech. Vypadá to, že SB-700 má SČ 28, SB-5000 34,5 a MB-64 43 vše při ISO=100. Bohužel u Nikonů není výslovně uvedeno, že pro ohnisko 50mm tak jako u Metze.
Radši půjdu spát, nebo zblbnu :-)
Teď se mi to už nechce
Teď se mi to už nechce zkoumat, ale jestli to přepočítáváte na stejné ISO, tak SČ 28 a 43 je rozdíl výrazný. To bych se asi nenechal přesvědčit ani u Škody, že je to skoro stejné :)
(Jezdím mercedesem i trabantem. Když jedu trabantem tak 120 a mercedesem 200, tak je to "pocitově" stejné. Ale nějaký rozdíl těch rychlostí tam přece jenom je :)