Přejít k hlavnímu obsahu
Domů

Hlavní navigace

  • Domů
  • Start
  • Fotobazar
  • Manuály
  • Fotoexpedice a školení
  • Diskuse
  • Blog
  • Fotogalerie
  • Prémiové členství
  • Jsem v NikonClubu
  • O NikonClubu
  • Kontakty

Drobečková navigace

  1. Domů
  2. Fórum
  3. Technika Nikon
  4. Blesky
  5. Speedlight SB-24

Tady se registrovaným a přihlášeným zobrazuje fotobazar

Na tomto místě vidí registrovaní a přihlášení fotografové bazar - registrujte se u nás také Registrace zdarma.

Speedlight SB-24

Od reefe , 21 Srpen 2008

Zdravím vas vsetkyc, potreboval by som pomoct...
Mam blesk SB-24 a na Nikon F 801S mi bezi v rezime TTL bez problemov ostri a posuva aj hlavu blesku...
Chcem sa opytat preco mi teda tento rezim nebezi na Nikon D300 alebo Nikon D70???

Je potrebne nieco zapnut alebo take nieco?

  • Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit

reefe

17 years 10 months zpět

nik nic?

nik nic?

atomiqus

17 years 10 months zpět

In reply to nik nic? by reefe

SB-600

Ahoj, ja mam na D300 blesk SB-600 a ten frci v pohode.
V manuale si sa nedocital nic o kompatibilite tvojho blesku? Ja som tam mal pisane priciny kedy moze nastat taky problem, skus to mrknut.

žabík (neověřeno)

17 years 10 months zpět

i-ttl

bohužel tě nepotěším

Nikon od D70 podporuje ve svých fotoaparátech pouze i-TTL blesky, tedy SB600, SB800... Starší blesky budou fungovat pouze v manuálním módu nebo automatice blesku.

Snad jenom D2 a D3 podporují zároveň D-TTL i i-TTL komunikační protokol s blesky.

mkarpala

17 years 10 months zpět

Na digitál je SB400, SB600,

Na digitál je SB400, SB600, SB800, SB900, SU800

Slavomír Preininger (neověřeno)

17 years 10 months zpět

In reply to Na digitál je SB400, SB600, by mkarpala

UPŘESNĚNÍ

Ještě si dovolím upřesnit, že na starší fotoaparáty (D100) lze použít i SB-80DX, SB-28DX a SB-50DX.

Slavomír Preininger (neověřeno)

17 years 10 months zpět

In reply to UPŘESNĚNÍ by Slavomír Preininger (neověřeno)

TTL (UPŘESNĚNÍ UPŘESNĚNÍ)

...tím jsem chtěl říct v TTL režimu...

Slavomír Preininger (neověřeno)

17 years 10 months zpět

NIKON SB-24

Zdravím,
fungovat to v TTL nebude, ale pokud má SB-24 externí čidlo (nevím, už jsem ho roky neviděl), tak můžete používat režim A (nebude ale nespíš fungovat přenost clony, takže tu si budete muset hlídat) a vyhnete se tak alespoň nejapným měřícím předzábleskům :-)
S pozdravem Slavomír Preininger

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a následně přihlásíte, získáte možnost publikovat komentáře, vkládat a komentovat fotografie, a mnoho dalších výhod. Využijte toho, je to zdarma.

  • Vytvořit nový účet
  • Obnovení vašeho hesla

Fotoexpedice

Fotoexpedice

TÉMATA

  • Jak by měl fotit NIKKOR 18-140mm,3,5-5,6G ED?
  • Jak používat tablet na úpravy?
  • dotaz na Allegro
  • Nikon D810
  • Nikon NX Studio 1.7.1, Nikon Picture Control Utility 2 Ver 2.4.15 a Nikon Transfer 2 ver. 2.19.0 - čeština
  • Fotolab
  • Metz 58-AF1 N
  • Nikon D7200 - časosběr
Více

Noví Nikonisti

  • Nezbeda Martin
  • Jaroslav Příhoda
  • Petr Sedlický Foto
  • hibik
  • JHK
  • adamtaus
  • Lubomír Hřivna
  • Magda
  • TK27
  • JanLuk

NIKONCLUB.CZ

© Nikonclub.cz provozuje spolek FOTOKLUBY Česko a Slovensko, z. s., který garantuje nezávislost a objektivitu zde publikovaných informaci. Autorská práva patří všem případným vlastníkům.