Když se zaregistrujete a následně přihlásíte, získáte možnost publikovat komentáře, vkládat a komentovat fotografie, a mnoho dalších výhod. Využijte toho, je to zdarma.
Poslední komentáře
Poslední fotografie
Tady se registrovaným a přihlášeným zobrazuje fotobazar
Na tomto místě vidí registrovaní a přihlášení fotografové bazar - registrujte se u nás také Registrace zdarma.

Nová 18-55ka
V souvislosti představování novinek Nikonu mě velice zaujala nová 18-55mm. Zde: http://nikonblog.cz/dvanact-novinek-nikonu-pro-zacatek-roku-2014-a-jedna... podle mě, ty MTF křivky na to, že je to základní zoom v setu jsou neuvěřitelné. Je to objektiv roku 2014, takže si kladu otázku, jestli nebude třeba lepší, než 18-105 po optické stránce ? Případně lepší, než jiní jeho starší konkurenti ? ... Je jasné, že od mechanického provedení atd. zde se nedají čekat zázraky, ale ta optická stránka vypadá hodně zajímavě si myslím já :-).
MTF křivky
Kde se dá na stránkách nikon,cz (nebo jinde) pro srovnání najít tabulka s MTF křivkami pro ostatní nikon objektivy.
Vygooglit MTF
Zkuste zadat název objektivu do googlu a napište za to MTF, a něco vám to snad vždy najde :-).
tak jak vím prd o MTF a co
tak jak vím prd o MTF a co jsem z MTF doposud pochopil, tak musím uznat, že na zoom jsou impozantní výsledky za které by se nemuselo stydět ani pevné sklo :-)
MTF - teorie
Zde je takové stručné povídání o tom, co to MTF je: http://www.fotoroman.cz/glossary2/2_mtf.htm :-)
Sigma 50/1.4 ART
Tak pánové Sigma uvedla ART verzi 50mm/1.4 ... uffff .... začíná se mi točit hlava.
Chtělo by to hejtmanovu krabici s vínem :-)
D4s
Tak už je venku i zpráva o D4s, bude to předstveno na CES příští týden.
Má to mít vylešenou kvalitu obrazu a videa a nějaký vylepšení v oblasti autofokusu, což nevím, co by tam ještě šlo vylepšit, připadá mi, že je to téměř dokonalé :-)
A to víš, že sígr z ČNB
A to víš, že sígr z ČNB dostal za úmyslné kur.ení naší měny nějakou cenu? Stejně jako kraďousek, ale ten má jiné uznání. Topol odměnil Mašíny za vraždu medailí, tuneldědek dostal od kelňáka za privatizaci a masové propuštění darebáků nějakou instituční kadiboudu, bakalák před pronásledováním dětí zdrhne do Ženevy, nepoddajní si dělají co chcou, lidi co šetří vodu, elektriku, plyn, tak jim to vše raději zdraží.....no není to nádhera, ta svoboda, demokracije ?!!! A ty bys zdrhal do němec, to si vlastenec ??!!